کاشت لنزهای داخل چشمی

کاشت لنزهای داخل چشمی : تحقیق و مطالعه برای ساخت لنزهای داخل چشمی از سال ۱۹۵۰ شروع شد وهدف از این مطالعات، عدم استفاده بیماران مبتلا به آب مروارید از عینک های قطور بوده است . بیماران مبتلا به آب مروارید پس از درمان بیماری نیاز به استفاده از عینک های قطور دارند و این امر برای برخی از بیماران بسیار دشوار است به همین دلیل در حال حاضر ، پس از درمان بیماری آب مروارید از لنزهای داخل چشمی استفاده می شود و دیگر نیازی به زدن عینک نیست . ( جراح چشم تهران )

لنزهای داخل چشمی نوعی از عدسی هستند که در داخل چشم فرد به طور دائمی کاشته می شوند و به دلیل جنس منحصر به فردی که دارند با بافت چشم سازگار هستند و عارضه ای را به دنبال نخواهند داشت .
دلیل کاشت لنزهای داخل چشمی
مباحث مرتبط با پزشکی بسیار گسترده هستند و پزشکان و دانشمندان همواره سعی می کنند تا روش جدید تری را برای درمان بیماری ها ابداع کنند.

با پیشرفت علم کاشت لنز در داخل چشم ، امروزه دیگر نیازی به خارج کردن عدسی چشم و استفاده از عدسی های مصنوعی نمی باشد زیرا با کاشت لنزهای داخل چشمی یا عدسک داخل چشمی می توان نزدیک بینی ، دوربینی و آستیگماتیسم شدید را درمان نمود.

نکته قابل توجه و مزیت مهم لنزهای درون چشم ، کاشت آن ها بر روی عدسی اصلی چشم می باشد .

مزایای کاشت عدسک داخل چشمی
عدم تغییر کیفیت قرنیه
عدم نیاز به امکانات پیچیده حین جراحی و کاشت لنز
قابل استفاده در قرنیه های نازک
قدرت بهبود نزدیک بینی تا درجات بالا
کیفیت دید بهتر در مقایسه با عینک
دفت بسیار بالا نسبت به روش های لیزری برای اصلاح عیوب انکساری
لنزهایی که برای کاشت مورد استفاده قرار می گیرند ، انواع مختلفی دارند و جراح چشم با توجه به نیاز بیمار از مناسب ترین لنز استفاده می کند .

عمل کاشت لنز داخل چشم یک جراحی کامل می باشد و در اتاق عمل صورت می گیرد اما نیازی نیست که بیمار پیش از عمل کاشت لنز و پس از عمل کاشت لنز در بیمارستان بستری شود.

مراقبت های بعد از عمل لنز داخل چشمی
بعد از ۴ تا ۶ هفته بخیه ها کشیده می شوند .
از قطره های تجویز شده استفاده کنید.
پس از گذشت ۲۴ ساعت می توانید دوش بگیرید.
در تاریخ تعیین شده حتماً برایویزیت مجدد به جراح و متخصص چشم مراجعه کنید .
دقت داشته باشید که پس از جراحی کاشت لنز ، احساس درد ، اشک ریزش ، ترشح اندک چشم و احساس چشم خارجی در چشم طبیعی است و جای نگرانی ندارد .