چگونه Groove music را از ویندورز 10 پاک کنیم؟

بسیاری از کاربران برای تماشای فیلم یا گوش دادن به موسیقی از نرم افزارهای خاص خود استفاده می کنند و نیازی به برنامه های پیش فرض ویندوز ندارند. یکی از اپلیکیشن‌هایی که به طور پیش‌فرض در ویندوز 10 نصب می‌شود اپلیکیشن Groove Music برای پخش موزیک و دیگر فایل‌های صوتی است. این اپلیکیشن امکانات مختلفی را برای شما فراهم می‌کند اما اگر علاقه‌ای به آن ندارید و ترجیح می‌دهید که آن را حذف کرده و از یک اپلیکیشن جانبی برای پخش فایل‌های صوتی استفاده کنید، در این ترفند به نحوه‌ی Uninstall کردن آن خواهیم پرداخت.

ابتدا در منوی Start عبارت powershell را جستجو کنید. سپس بر روی Windows Powershell راست‌کلیک کرده و Run as Administrator را انتخاب کنید.
چگونه Groove music را از ویندورز 10 پاک کنیم؟

اکنون در محیط Powershell، دستور زیر را وارد کرده و Enter بزنید:

Get-AppxPackage –AllUsersچگونه Groove music را از ویندورز 10 پاک کنیم؟

اپلیکیشن Groove Music برای پخش موزیک و دیگر فایل‌های صوتی است

در نتایج، Name : Microsoft.ZuneMusic را بیابید. سپس در زیر آن ملاحظه کنید که در قسمت PackageFullName چه چیزی نوشته شده است (عبارتی همانند Microsoft.ZuneMusic_3.6.23041.0_x64__8wekyb3d8bbwe به چشم می‌خورد).این عبارت را Copy کنید (برای این کار می‌توانید متن را توسط ماوس به حالت انتخاب درآورید و کلید ترکیبی Ctrl+C را فشار دهید).
چگونه Groove music را از ویندورز 10 پاک کنیم؟

اکنون دستور زیر را وارد نمایید:

remove-AppxPackage PackageFullName

با ذکر این نکته که به جای PackageFullName بایستی کدی که کپی کرده بودید را Paste نمایید (از کلید ترکیبی Ctrl+V می‌توانید استفاده کنید).

نتیجه چیزی مشابه این دستور خواهد بود:

remove-AppxPackage Microsoft.ZuneMusic_3.6.23041.0_x64__8wekyb3d8bbweچگونه Groove music را از ویندورز 10 پاک کنیم؟با فشردن Enter، دستور اجراشده و Groove Music به طور کامل Uninstall خواهد شد.

لازم به ذکر است اگر از طریق دستورات فوق موفق به حذف Groove Music نشدید،‌ این دستور را امتحان نمایید:

remove-AppxPackage (Get-AppxPackage –AllUsers|Where{$_.PackageFullName -match “ZuneMusic”}).PackageFullName