چگونه می توان دوران بارداری شاد و آرام داشت؟

با پیشرفت حاملگی، بدن و ذهن شما به‌طور طبیعی شما را در حالتی خسته کننده قرار می‌دهند. شما باید به فکر این باشید که چگونه به خودتان در زمان بارداری رسیدگی کنید. هر زنی نازپرورده شدن را دوست دارد. هنگامی که در انتظار مادر شدن هستید، مهم است تا به خودتان رسیدگی کنید تا شاد بمانید.

زندگی شما، به‌عنوان فردی که در حال مادر شدن است، در حال تغییر است. با پیشرفت حاملگی، بدن و ذهن شما به‌طور طبیعی شما را در حالتی خسته کننده قرار می‌دهند. همه ی این اتفاق‌ها با توجه به افزایش میزان هورمون‌های شما در این دوره خاص از زندگی رخ می‌دهد. ممکن است یک زن زیبا و مغرور به نظر برسید، اما بارداری بدون شک می‌تواند در شما احساس افسردگی و دلسردی و برخی اوقات، استرس بیش از حد ایجاد کند.

در حال حاضر شما باید به فکر این باشید که چگونه به خودتان در زمان بارداری رسیدگی کنید. برای جلوگیری از این بخش استرس زا در زندگی خود، در حالی که در انتظار نوزاد هستید، ما چند راهنمایی کوچک در مورد چگونگی رسیدگی به خودتان در دوران بارداری را مورد بررسی قرار داده ایم. سعی کنید از هر لحظه لذت ببرید و بدانید که شما سزاوار آن هستید.

پیاده روی کنید: اگر از نظر پزشکی منعی برای پیاده روی و انجام ورزش های خاص دوران بارداری ندارید، بهتر است حتماً در برنامه روزانه خود فعالیت های ورزشی مجاز دوران بارداری به ویژه پیاده روی را بگنجانید زیرا ورزش به خصوص در این دوران تاثیر بسیار زیادی روی سلامت جسمی و روحی شما دارد.

مثبت اندیش باشید: از اندیشیدن به افکار منفی خودداری کنید .سعی کنید خوش بین و مثبت باشید، ذهن خود را با افکار و اندیشه های شاد و امیدبخش پُر کنید و افکار منفی را در ذهن نپرورانید و از آن ها سریع بگذرید. از افراد منفی دوری کنید.

بعضی از افراد و موقعیت‌ها برای شما «سم» هستند به خاطر اینکه موجب احساسات منفی می‌شوند.

همنشین شدن با افراد بدبین و افرادی که همواره دم از ناامیدی می‌زند یک فاجعه بزرگ است به خصوص وقتی باردار هستید.

از صحبت‌ها، افکار و کارهای منفی دوری کنید به خصوص افرادی که زمینه این کارها را برای شما فراهم می‌کنند.

بارداری اصلا زمان خوبی برای اضطراب و استرس بیش از حد نیست زیرا باعث می‌شود روی قلب و ذهن شما فشار بیشتری وارد شود.

از جسم خود غافل نباشید: کمبود بسیاری از موادغذایی موجب بی حوصلگی، عصبانیت، ضعف، سردرد، سرگیجه و … می شود. پس سعی کنید تغذیه صحیح و کافی داشته باشید و به خصوص از موادغذایی اصلی به میزان لازم استفاده کنید.

خودتان باشید: بارداری یک دوره خاص است، در این دوران اطرافیان شما نظرات و توصیه‌های زیادی به شما خواهند کرد، اما مهم این است خودتان باشید:

تمرکزتان را به شرایط خودتان و نوزاد درون شکمتان معطوف کنید، این کار به شما کمک می‌کند تا موثرتر بر مشکلات غلبه کنید.

از آنجایی که کودکتان مهمترین چیز برای شما است، پس ارزش مبارزه کردن با هرچیزی را دارد.

به طور طبیعی وقتی خودتان باشید و به مسائل خودتان رسیدگی می‌کنید شادتر خواهید بود.

معاشرت با همسر: سعی کنید به طور مرتب با همسرتان وقت بگذارنید و حداقل یک بار در ماه بیرون از منزل شام بخورید. این فرصت خوبی برای کنار هم بودن و وقت گذراندن در کنار یکدیگر است.
اگر شما هم مشکل ملکی دارید تماس بگیرید
بدون به خطرانداختن سلامتیت زیباوجوان شو

تغذیه مناسب: تغذیه مناسب شامل وعده های متعدد کم حجم غذای سالم و میان وعده و پروتئین فراوان است.در کتاب ها و سایت های اینترنتی، فهرست زیادی از غذاهای مناسب مادرهای باردار گنجانده شده اند.پدرها هم در این مورد باید کاری کنند تا مادرها هرچه ازنظر غذایی نیاز دارند، در دسترس داشته باشند.این موضوع حجم زیادی از استرس و فشارهای دوران بارداری را کاهش می دهد.