منطقه بکر ایران که کمتر در عکس‌ها هستند

دنیا پر شده از جاهای توریستی و گردشگری که عکس‌های زیادی از آنها وجود دارد و جای سوزن انداختن ندارند. اما خیلی‌ها هم مشتری این جاهای توریستی نیستند و می‌خواهند به جاهای بکر و دست نخورده سفر کنند، جاهایی که هنوز رنگ و روی شهری به خود نگرفته‌اند و از سرو صدا و حضور خیل عظیم گردشگران در آنها اثری نیست.

راه دور نرویم. در ایران مناطق بکر زیادی وجود دارد که هنوز در عکس‌ها چندان حضور ندارند و باید خودت بروی و کشفشان کنی.
در ایران جنگل‌های بکر زیادی هست که در گوشه و کنار ایران پراکنده شده‌اند و جنگل پاسند در بهشهر یکی از آنهاست. راه رسیدن به پاسند رفتن به بهشهر در استان مازندران است، شهری که با ساری 52 کیلومتر فاصله دارد و بر سر راه کردکوی در استان گیلان واقع شده. جنگل پاسند که بیشتر وقت‌ها مه‌ای آن را پوشانده زیاد از بهشهر دور نیست و نرسیده به بهشهر و در کنار روستای پاسند قرار گرفته. اگر به این منطقه رفتید از دیدن آبشار پلکانی اسپه او هم که همان نزدیکی‌ست غافل نشوید.

مسیر دسترسی: چند کیلومتر به بهشهر مانده تابلوی روستای پاسند را می‌بینید. در سمت راست جاده گرگان – ساری در اولین بریدگی جاده دور زده و بعد از گذر از ورودی روستا از ورودی دوم به جنگل پاسند می‌رسید.

دهکده زراس-خوزستان
در تابستان به خاطر گرمای هوا نمی‌شود به خوزستان سفر کرد ولی پاییز که بیاید فصل سفر به جنوب هم از راه می‌رسد. همه جای جنوب گرم و خشک نیست و در دلش مناطق سرسبزی هم وجود دارد؛ مثل دهکده زراس در شمال دریاچه کارون ۳ و در فاصله ۱۴ کیلومتری جنوب شهر دهدز. این دهکده با آب و هوای خشک خوزستان چندان میانه‌ای ندارد، سرسبز است و بین کوه و جنگل‌های بلوط دریاچه‌ای آبی‌رنگ پهن شده که می‌شود در آن قایق‌سواری و ماهیگیری هم کرد.

مسیر دسترسی: دهکده تفریحی زراس واقع در ۱۴ کیلومتری جنوب شهر دهدز و به فاصله ۳۹ کیلومتری از سد کارون سه قرار گرفته.

برای اطلاع از قیمت رزرو هتل در اهواز و قیمت رزرو هتل در اصفهان می‌توانید به سایت اسنپ تریپ مراجعه کنید

دریاچه فراخین-نوشهر
جاده چالوس برای خیلی از ما جاده خاطره‌انگیزی‌ست که بعد از گذشتن از پیچ و خم‌هایش به جاهای قشنگ زیادی رسیده‌ایم. دریاچه فراخین هم در همین جاده قرار گرفته. از قلب جنگل می‌گذرید و ناگهان دریاچه‌ای جلویتان می‌بینید که حیرت‌انگیز و اسرارآمیز است. دریاچه فراخین که بیشتر شبیه تالابی جنگلی‌ست تا دریاچه، بعد از روستای ویسر در نوشهر واقع شده و به روستای کندلوس هم خیلی نزدیک است.

مسیر دسترسی: از جاده چالوس حرکت کنید. بعد از گذشتن از مرزن آباد، در سمت راست جاده کمربندی چالوس به نوشهر، جاده‌ای فرعی‌ست که تابلوی دیزی‌سرای آذربایجان در کنارش قرار دارد. مسیر را ادامه دهید تا به روستای دلسم و بعد از آن روستای ویسر برسید. این جاده را ادامه بدهید تا به یک جاده خاکی معدنی برسید.

بعد از گذشتن از رودخانه‌های کم عمق جاده‌ای خاکی که حدود 40 کیلومتر است شما را به دریاچه فراخین می‌رساند. قبل از آن 5 دوراهی در پیش رو دارید. دو تای اول را به سمت راست (تابلو به سمت کجور)، سومی را به سمت چپ، چهارمی را به سمت راست و دوراهی پنجم مسیر سمت چپ را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: مناطق بکر شمال ایران کجاست؟

رامیان-گلستان
بیشتر ما گلستان را با جنگل‌ ملی‌اش یا جنگل ناهارخورانش می‌شناسیم، اما در ۷۶ کیلومتری مرکز استان یعنی گرگان شهرستان رامیان واقع شده، جایی که به جنگل سرسبز گلستان معروف شده. رامیان سرسبز است و اسب‌های وحشی و جنگل‌های مه گرفته تصویری رویایی از آن ساخته. در سفر به رامیان دیدن قلعه موران یا ماران را که در ۱۲ کیلومتری جنوبش قرار گرفته، چشمه گل رامیان در ۵ کیلومتری آن، چشمه سرخ و آبشار اولنگ را هم نباید از دست داد.

مسیر دسترسی: اگر از سمت تهران راهی شده‌اید، باید از جاده هراز یا فیروزکوه مسیر شمال را در پیش گرفته و بعد از ساری و گرگان جاده را به سمت آزاد شهر برانید. ۳۵ کیلومتر بعد از علی آبادکتول و ۱۰ کیلومتر قبل از آزادشهر به پلیس راه رامیان می‌رسید. باید جاده را به سمت راست یا همان خروجی رامیان بپیچید تا بعد از پنج کیلومتر به شهر رامیان برسید.