16 سپتامبر 2020
سپتامبر 16, 2020

متخصص زنان و زایمان

0 دیدگاه

متخصص زنان و زایمان

متخصص زنان و زایمان ، پزشکی است که از صلاحیت تشخیص ، درمان و جراحی کلیه بیماری ها و مشکلات حوزه زنان و همچنین انجام زایمان و درمان نازایی برخوردار است.

( درمان نازایی )

متخصص زنان و زايمان در ابتدا در زمینه پزشکی عمومی دوره های لازم را طی نموده و پس از آن به صورت تخصصی با بیماری های دستگاه تناسلی زنان ، بارداری ، ناباروری و سایر بیماری های حوزه زنان آشنا می شود و از توانایی تشحیص و درمان آن ها برخوردار می گردد.

متخصص زنان و زايمان ، در حفظ سلامت زنان و به تبع آن خانواده و جامعه ؛ نقشی کلیدی و اساسی ایفاء می کند.

پزشک متخصص زنان و زايمان ، با تلاش در راستای پیشبرد بهینه افکار عموم مردم بویژه بانوان به سمت توجه به نیازهای مراقبتی زنان ، سعی دارد از افزایش ریسک ابتلا به بیماری ها و سرطان های شایع زنان ؛ نظیر سرطان تخمدان ، سینه و مواردی از این قبیل بکاهد.

متاسفانه غالبا خانم ها چنین تصور می کنند که تنها بانوان متاهل نیازمند مراجعه به متخصص زنان می باشند و دختران مجرد نباید تا زمان تأهل به متخصص زنان و زايمان رجوع نمایند.

باید گفت که این تصور کاملا غلط است و همه خانم ها فارغ از متأهل یا مجرد بودن ؛ به علت آناتومی خاص اندام ادراری و تناسلی خود ، ملزم به مراجعه به متخصص زنان و زايمان می باشند.

ناگفته نماند که دستگاه تناسلی خانم ها به علت ظرافت و همچنین تاثیر قابل توجهی که بر کیفیت رابطه جنسی دارد ، همواره نیازمند مراقبت و رسیدگی می باشد ؛ از این رو به منظور حفظ زیبایی و بهبود فرم ظاهری آن باید به متخصص زنان مراجعه شود.

متخصص زنان و زایمان
حوزه فعالیت متخصص زنان

به طور کلی حوزه کاری متخصص زنان بسیار گسترده بوده و از این رو پزشک متخصص زنان به دلیل سپری نمودن آموزش های پزشکی مختلف خواهد توانست در چندین زمینه از قبیل انکولوژی زنان ، ناباروری ، اختلالات کف لگن ، لاپاراسکوپی ، پریناتولوژی و مواردی از این قبیل فعالیت نماید.
برای درمان چه بیماری هایی می توان به متخصص زنان و زایمان مراجعه نمود ؟

تشخیص و درمان بیماری ها و مشکلات ذیل در حوزه اختیارات متخصص زنان و زایمان قرار دارد :

بیماری ها و اختلالات پروسه بلوغ
عفونت دستگاه تناسلی و بیماری ها و مشکلات ناشی از رابطه جنسی
کیست تخمدان
فیبروم یا میوم رحم
قاعدگی نامنظم
نازایی
اختلالات یائسگی
بی اختیاری ادرار و مدفوع
انواع تومور سینه بانوان
بارداری و مراقبت های بارداری

دکتر افسانه شه بخش بهترین متخصص باروری تهران و از برجسته ترین پزشکان متخصص زنان و زایمان این استان می باشند. ایشان با تشخیص دقیق علل بیماری ها و اختلالات زنان و بکارگیری روش درمانی موثر ، درمان بخش اعظم بیماری های حوزه زنان را برای مراجعین خود به ارمغان می آورند.