دروغ‌هایی که خائن‌ها به خودشان می‌گویند

همیشه و در هر دوره‌ای از زمان خیانت وجود داشته و روابط عاشقانه همیشه هم آنطور که انتظار می‌رود بی‌دردسر و صادقانه نیستند. روابط نزدیک و عاشقانه‌ی ما ممکن است مضطرب‌مان کنند و دلمان را بشکنند اما صحبت کردن در مورد دروغگویی و خیانت، همیشه هم کار راحتی نیست.

وقتی صحبت از خیانت یکی در رابطه می‌شود معمولا عصبانی می‌‌شویم و موضع تهاجمی به خود می‌گیریم. اما این بار می‌خواهیم از دید یک فرد خیانت کار به ماجرا نگاه کنیم و ببینیم اینگونه آدمها معمولا پیش خودشان چه دروغ‌هایی می‌گویند.

درگیر این رابطه نخواهم شد

بیشتر افراد خیانت کار این دروغ را به خودشان می‌گویند. اگر بتوانند این دروغ را باور و هضم کنند پس ادامه‌ی خیانت برای‌شان بسیار ساده‌تر خواهد شد. این دروغ به آنها شهامت و جسارت می‌دهد و شروع می‌کنند به انجام رفتارهای ریسک آمیز زیرا فکر می‌کنند سخت و شکست ناپذیرند. اما واقعیت این است که ناخودآگاه درگیر رابطه‌ی جدی خواهند شد. هر چند ممکن است مردها و زنهایی باشند که بتوانند سالها به خیانت خود ادامه دهند بدون اینکه همسرشان بویی ببرد اما واقعا نادر است. چون در اغلب موارد، فرد خائن واقعا درگیر رابطه‌ شده و دیگر پنهان کردن سخت می‌شود. آنها برخلاف تصورشان، خلل ناپذیر نیستند!

خیلی هم موضوع مهم و بزرگی نیست

یک خائن دست به هر کاری می‌زند تا خیانتش را کوچک و بی‌اهمیت جلوه دهد. هر چند او اینطور می‌گوید که موضوع خاصی نیست اما این حرکتش همراه با هزاران هزار دروغ است. اگر رابطه‌ی جدیدش چیز مهمی نیست پس چرا پنهان و مخفیانه است؟ اگر کاری که او و طرف مقابلش انجام می‌دهند اهمیتی ندارد پس چرا از فاش شدنش می‌ترسند؟ واقعیت این است که، کاری که آنها انجام می‌دهند اتفاقا خیلی هم مهم است و خود خائن خوب می‌داند که اگر همسرش خبردار شود، زندگی‌شان نابود شده و هر بلایی ممکن است سر او بیاید!

فقط همین یکبار است

بیشتر اوقات کسی که خیانت کرده و دستش رو نشده مجددا خیانت خواهد کرد. افراد خائن معمولا با کاری که کرده‌اند راضی نمی‌شوند. آنها می‌توانند تبدیل همسری کاملا حمایت گر، عاشق و همراه بشوند اما این باعث نمی‌شود دوباره خیانت نکنند! خیانت رفتاری بسیار خودخواهانه و نشات گرفته از خود پرستی است. کسی که به همسرش خیانت می‌کند، بی‌احترامی آشکاری به او کرده و برایش عادی شده پس به راحتی می‌تواند شیوه‌های جدید خیانت را امتحان کند.

تقصیر همسرم است

فرد خیانت کار برای اینکه خیانتش را توجیه کند، مشکلات و مسائل زندگی زناشویی‌اش را مقصر می‌داند. وقتی دست خائن رو می‌شود و نمی‌تواند راهی برای فرار از آن پیدا کند، همسرش را سرزنش می‌کند و او را مقصر ماجرا می‌‌خواند. بعضی‌ها حتی آنقدر در مقصر دانستن همسر مهارت دارند که به او القا می‌کنند کوتاهی از او بوده. در صورتیکه چنین چیزی واقعیت ندارد، اما متاسفانه اگر این سرزنش‌ها ادامه پیدا کنند و توجیهات نادرست تداوم داشته باشند، کسی که خیانت دیده کم کم باور می‌کند که همه چیز تقصیر اوست و باید تنبیه شود.